KRALİYET BEBEĞİ’ NİN KADERİ “DOĞAL”YOLLARDAN !

2013-07-25 01:21:00

Sevgili okurlarımız, bizim için biraz magazinsel  bir haber olarak duran,  Prens William ve Düşes Kate’in yeni doğmuş ve “prens” ünvanı almış, İngiltere tahtinin 3. varisi olan bebeklerinin doğum şekli, astroloji adına bir ders niteliğinde gözüküyor. Ama dersimizin konusu,  prensin gelecekte kral olup olamamasından ziyade,  dünyadaki tüm astrologları emirleri altına alabilecek maddi ve politik güce sahip ailenin hiçbir etkinlik göstermeden son derece kadere razı olur bir tavırla doğal ve normal doğum zamanını beklemiş olmaları. Hatta Düşes Kate, o kadar doğallık istemiş ki, doğumu hızlandırmak için suni sancı verilmesini bile reddetmiş. Tüm bunları medyadan takip ederken, aklıma ister istemez doğum zamanı ayarlamaya(!) kalkışıp suni prensler yaratma hayaliyle ülkemizde cirit atan hayalperest şarlatanlar geldi. Doğum saati ayarlanmış gibi gösterdikleri  çocuk haritaları, çıka çıka kendi çocuklarına ait  çıkan, sözde örnek analizler “kuzguna yavrusu anka gözükür” sözünün ruhunu canlandırıyor.  Ay burcu Terazi ve kıymetli Chitra nakşatrasında vargottama olan,  Rasi haritasında  sadece  Venüs ile,  Navamsa haritasında ise sadece Jüpiter ile karşılıklı görünüm oluşturan kendi oğlumun vedic horoskopunu düşündüm bir an. Üstelik Ay, Vedice özgü en az 10 alt haritada da vargottama ile özel bir yoga oluşturmuş. Bu kadar kıymetli bir Ay yerleşimiyle doğan oğlumun haritasını “mükemmel çocuk” örneği olarak sizlere şimdiye kadar tanıtmamış olmamın da bağışlanacak yeri var mı, bilmiyorum :)  Şaka bir yana;  Ay da anneyi temsil ettiğine göre, kendime de büyük bir pay çıkarıp, aynı mükemmelliği  nalıncı keseri  gibi kendime de yontabilirdim. Ama ne ben, ne çocuklarım ne de hiç kimse mükemmel değil. Çünkü hepimizin hayatında ve ruhunda zayıf noktalar var. Kendisini ve yakınındakileri mükemmel zanneden, bunu da astrolojiyi katlederek anlatan insanların zaten ilk kusurları “kendini kandırma “  olarak tanımlanabilir. Astrolojiyi yanlış anlatmak da ikinci kusur olarak sahtekarlığa girer.  Bakın, daha haritaları açmadan ruhsal ve kişilik bozukluğuna giren kusurlar bulmuş olduk!

Dünyanın en ünlü ailelerinden biri olan İngiliz kraliyet ailesi bile doğum saati ayarlatma girişiminde bulunmamışken, aklımıza takılan bir diğer durum  da, Osmanlı İmparatorluğu zamanında sarayda görev yapan müneccimlerin(astrolog) ne işe yaradıkları. Ben onların şehzade doğumlarını ayarlamak için orada bulunduklarını düşünmüyorum. Eğer öyle olsaydı şehzadelerden sadece birinin padişah, diğerlerinin ise daha çocuk yaşlarda katledilecek bir kaderle doğmalarını büyük bir astrolog başarısızlığı olarak kabul ederdim !

Astrolojide hamile kalma veya doğum zamanı ayarlanmasının mümkün olmadığını anlatan makalemiz, son kraliyet doğumuyla  oldukça önemli bir makale haline gelmiştir. Değindiğimiz konuların günden güne artan bir değer kazandığını  görmek , yaşadığımız dünyada düşünsel kalite farkının önemini de vurgular. Üstelik bu makalemiz çok uzun bir süre önceye ait değil, yeni tarihli yazılardan..Yeniden astrolojinin gerçekte ne olduğunu tasavvur etmek isteyen okurlarımız için linki kopyalıyorum.http://www.astroyazgi.com/MakaleDetay.aspx?m=70

İsterseniz biraz da küçük prensin haritası ile ilgili bir şeyler söyleyelim.

Balık

 
5 EV
 Koç
6. EV
KETU
 
 Boğa
7. EV
 İkizler
8. ev
JÜPİTER
MARS
MERKÜR
 Kova
4. EV
 
PRENS GEORGE
RASHİ
 Yengeç
9. EV
GÜNEŞ
 Oğlak
3. EV
AY
 Aslan
10. EV
VENÜS
 Yay
2.ev
 Akrep
Y. BURÇ
 Terazi
12. EV
RAHU
SATÜRN
 Başak
11. EV

Prensin haritasında çok özel bir durum var. Uzun zamandan beri stresli olan gökyüzünde “kötünün iyisi” bir an olarak düşünecek olursak prensin o anı yakaladığını söylemek isterim. O anın adı, Hint astrolojisinde özel bir yeri olan “GURU PURNİMA” olarak bilinir. Türkçe anlamı; “bilge dolunay” veya “öğretmen dolunay” dır. Doğanın iyicil anlarından birini temsil eden bir zamanda doğmak öyle herkese nasip olmaz. Bu anı astrolojik ayarlamayla da yakalayamazdık. Zira prens için doktorlar tarafından esas verilen doğum tarihi 13 temmuz 2013 olarak bildirilmiş. Bu durumda doğumda 9 günlük gecikme olmuş oluyor ki, hiç bir astrolog bu gecikmeye göre doğum zamanı ayarlayamaz. Erken ve geç doğum olasılıklarına karşı son sözü hep kader söyler! 13 Temmuz günü  Ay , Aslan burcunda kala sarpa yoga içinde kalıyordu. Merkür de o dönemde geri harketteydi(Retro) Oysa şimdi hem kala sarpa yoga bozulmuş oldu hem de Merkür düz harekete geçip, doğum da kıymetli bir dolunay zamanına denk geldi. Koskoca krallığın 3. varisine yardımcı olan bir anın yakalanması da, doğal kaderin nasıl eksiksiz işlediğini gösterir. Ay da kraliyeti temsil eden Güneş ile yönetilen bir nakşatrada yerleşmiş, Güneş de baba ile ilgili 9. Evde babanın gücünü gösterir. Dolunay (purnima) aileyi , kökleri ve muhafazakarlığı temsil eden Yengeç-Oğlak aksında yerleştiğinden İngiliz monarşisi için olumludur. Dağa göre duman, dedikleri bu olsa gerek!

Prens George’un (adı George olmuş)  yükselen burcu mistik eğilimlere yatkın Akrep burcu ve yükselen burç lordu Mars 8. Evdeki stelyumun içinde. Hem mistik eğilimleri hem de değişime-dönüşüme  yatkın kişiliği gösterir. İkizler burcunda olan gruplaşma yaşamında ikilemlere sebep verecek…8. Ev başlı başına oldukça zor bir alanken  , gruplaşma da nörolojik sorunlar verebilen, zor nakşatralardan, Aridra nakşatrasında yerleşmiş. İkizler burcunda  güçlü Merkür kıvrak ve hızlı düşünen bir zihin verirken, yanında bulunan Mars ve Jüpiter sebebiyle fazla sivri dil, bazen kırıcı olmak gibi gölge yönler de verebilir.Guru-mangala yoga sebebiyle, tüm bunları doğruları savunmak adına yaptığını düşünebilir. Ancak nörolojik sorunlara özellikle dikkat çekmek gerekiyor!  Merkür Atma karaka gezegen olduğundan yaşamda mücadele alanlarından biri iletişim ve sinir sistemi konuları olabilir. Akrep yükselen için Merkür 8. Ev yöneticisi olarak zararlıdır.

Prensin haritası için daha çok şey söylenebilir. Mesela, babasının aksine o halktan biriyle evlenmeyecek gibi duruyor… 7. Ev Boğa burcu yöneticisi Venüs 10. Evde ihtişamlı Aslan burcunda ve kraliyet  ile alakalı Magha nakşatrasında yerleşmiş. Bu nakşatra Batı astrolojisinde kraliyet yıldızı olarak anılan “Regulus” tur. Bu yerleşime göre evlenilecek kişi,  ya kraliyet mensubudur ya da sahne, şov dünyasından ihtişamlı bir yıldızdır. Prens de zaten 10. Evdeki Venüs ile çekici ve yıldızı yüksek gruptan biri olacak gibi duruyor. Venüs Navamsa haritasında da Boğa burcunda yerleşerek karizma sebebi olur.

Yukarda yeni doğan prens için yaşamın iyi ve kötü yönlerinden özet derleme yapmaya çalıştım.. Dediğim gibi, daha çok şey söylenebilir. Ama vurgulamak istediğim, ailenin mevcut şartlarına göre doğarken, psikolojik etkiler, yaşamsal dersler veya sağlık sorunları gibi durumlarda kimsenin kimseden ayrıcalıklı olmayacağının da bilinmesidir. Yaşam bir yanı düzeltirken öbür yanı bozar…Mesela 8. Evdeki gruplaşmanın nörolojik yapı ve sağlık etkisi olumsuzken, miras etkisi kuvvetlidir… 8. Ev zor bir alan olduğu kadar miras konularına da ışık tutar. Dhana yoga yerleşimi kraliyet mirası konusunda prensi şanslı kılacaktır ama 8. Ev krizler alanı olarak yaşamda sorunlar, skandal ve krizlere de sebebiyet verecektir.

Kader oluşumundaki muazzam düzene söz geçiremesek de, en azından güzel dileklerde bulunabiliriz. Herkesin yavrusunun en güzel zamanlarda doğması dileklerimle..

seldaerdi@gmail.com

info@astroyazgi.com

 

1472
0
0
Yorum Yaz